ثابت لوازم خانگی گارانتی قانونی گارانتی

ثابت: لوازم خانگی گارانتی قانونی گارانتی محصولات بازار انواع وبگردی

گت بلاگز اخبار پزشکی کم‌شنوایی و دیابت دو عامل مهم بروز آلزایمر

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کم کردن شنوایی و دیابت را از عوامل بروز زوال عقل و آلزایمر نام برد و گفت: نتیجه های مطالعات ما بر روی 30

کم‌شنوایی و دیابت دو عامل مهم بروز آلزایمر

کم شنوایی و دیابت دو عامل مهم بروز آلزایمر

عبارات مهم : دیابت

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کم کردن شنوایی و دیابت را از عوامل بروز زوال عقل و آلزایمر نام برد و گفت: نتیجه های مطالعات ما بر روی 30 هزار شهروند شهری و روستایی نشان می دهد تا 15 سال آینده 30 درصد جمعیت کشور مبتلا به دیابت هستند.

به گزارش ایسنا، دکتر رضا ملک زاده در افتتاحیه نخستین دوره آموزشی پروژه کشوری راه اندازی کلینیک های اختلالات آشنایی و حافظه با تاکید بر اینکه در کشور اپیدمی بزرگ آلزایمر را خواهیم داشت، افزود: از هر 20 انسان بالای 60 سال و از هر 5 نفر بالای 80 سال یکی از آنها مبتلا به آلزایمر است.

کم‌شنوایی و دیابت دو عامل مهم بروز آلزایمر

وی ادامه داد: بر اساس آمارهای حداقلی در سال 2015 در کشور عزیزمان ایران 250 هزار نفر مبتلا به آلزایمر هستند که اگر بخواهیم این عدد را بپذیریم، هزینه نگهداری این تعداد نیم درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) را می طلبد که این میزان هزینه های مستقیم است و اگر هزینه های غیر مستقیم را به آن اضافه کنیم، چندین برابر خواهد شد.

ملک زاده با تاکید بر اینکه دمانس (زوال عقل) بار سنگینی بر دوش نظام سلامت کشور تحمیل می کند، ادامه داد: این بیماری به علت عوض کردن نقشه سلامت در کشور عزیزمان ایران است و از سوی دیگر به علت نبود ابزارهای مناسب تحقیقاتی، محدودیت هایی را در حوزه های تحقیقاتی و تشخیصی ایجاد کرده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کم کردن شنوایی و دیابت را از عوامل بروز زوال عقل و آلزایمر نام برد و گفت: نتیجه های مطالعات ما بر روی 30

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه همه ریسک فاکتورهایی که باعث بروز دمانس می شوند، در کشور وجود دارد، خاطر نشان کرد: با زیاد کردن امید به زندگی در کشور عواملی چون فشار خون و دیابت و متعاقب آن دمانس در کشور به شدت زیاد کردن یافته است.

وی با اشاره به مطالعات وسیعی که در کشور اجرایی شده است هست، خاطر نشان کرد: این مطالعات در سال 2016 بر روی 30 هزار فرد شهری و روستایی در سنین 18 تا 70 سال انجام شد و نتیجه های آن نشان داد که 10 درصد مردم مبتلا به دیابت هستند، 27 درصد مردم قند بالای 150 دارند؛ از این رو تا 15 سال آینده 30 درصد ایرانی ها به دیابت مبتلا هستند.

به گفته این محقق، بیماری دیابت منجر به بروز بیماری های کلیوی، قلبی و آلزایمر خواهد شد.

کم‌شنوایی و دیابت دو عامل مهم بروز آلزایمر

ملک زاده اضافه کرد: نتیجه های این تحقیقات در زمینه فشار خون نشان داد 27 درصد افراد 18 سال به اوج فشار خون دارند و این میزان جهت افراد بالای 60 سال به 55 درصد می رسد.

وی با تاکید بر اینکه علاوه بر آن 27 درصد ایرانی ها دارای چربی خون اوج هستند و 95 درصد ایرانی ها تحرک بدنی مورد نیاز را ندارند، خاطرنشان کرد: 30 درصد ایرانی ها چاق و 40 درصد ایرانی ها دارای وزن اوج هستند.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کم کردن شنوایی و دیابت را از عوامل بروز زوال عقل و آلزایمر نام برد و گفت: نتیجه های مطالعات ما بر روی 30

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه در کشور درمانی جهت دمانس نداریم و تنها روش هایی جهت جلوگیری از پیشرفت بیماری را داریم، گفت: درمان فشار خون و دیابت باید قبل از بروز دمانس باشد؛ چراکه بعد از مبتلا شدن به این بیماری، کنترل فشار خون و دیابت موثر نخواهد بود.

وی زیاد کردن سن را از جمله ریسک فاکتور بروز بیماری دمانس نام برد و افزود: بر این اساس پیشنهاداتی را می توان جهت حفاظت از مغز و پیشگیری از زوال عقل مطرح کرد که یکی از آنها این است که باید شیوه زندگی در جامعه اصلاح شود و در این راستا باید به مسایل اجتماعی و ذهنی زیاد پرداخته شود.

کم‌شنوایی و دیابت دو عامل مهم بروز آلزایمر

ملک زاده فعالیت بدنی را از دیگر موارد پیشگیری از دمانس نام برد و یادآور شد: در حال حاضر جمعیت شهرها به 70 درصد رسیده، ولی هنوز پیست امن جهت دوچرخه سواری ایجاد نشده است.

وی با تاکید بر مصرف غذاهای سالم، ادامه داد: در این راستا حتی در روستاها رژیم غذایی سالم مشاهده نمی شود.

ملک زاده خواب کافی، عدم مصرف سیگار و دخانیات را از دیگر عوامل موثر در حفظ سلامتی ذکر کرد و ادامه داد: در حال حاضر مصرف تریاک اوج است و نتیجه های مطالعات نشان می دهد یکی از موارد تشدیدکننده دمانس مصرف تریاک است و 10 درصد افراد بالای 40 سال تریاک مصرف می کنند.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کم شدن قدرت شنوایی را از دیگر عوامل بروز آلزایمر دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر آن «تنهایی» بزرگترین ریسک فاکتور بروز آلزایمر است و این در حالی است که امروز رفت و آمدهای خانوادگی کم شده است است.

وی به بیان روش های مراقبتی در خصوص دمانس و آلزایمر پرداخت و گفت: تشخیص زودهنگام یکی از الزامات ما است که در این راستا نیاز به تربیت نیروهای متخصص سالمندی داریم که کارها در این زمینه شروع شده است است و باید این فعالیت ها تقویت شوند.

ملک زاده ارتقای آگاهی جامعه را از دیگر کارها نام برد و تاکید کرد: در آینده یک سوم جمعیت کشور مبتلا به دیابت هستند، از این رو باید علاوه بر تقویت نظام مراقبتی در کشور، منزل های بهداشت و مراکز سلامت در جهت کمک به سالمندان تقویت شود.

معاون وزیر بهداشت همچنین از آمادگی این وزارتخانه جهت همکاری با مراکز جهت انجام پژوهش در حوزه های پیشگیری از دمانس و آلزایمر خبر داد.

واژه های کلیدی: دیابت | بهداشت | بیماری | آلزایمر | مبتلا شدن | وزیر بهداشت | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz