ثابت لوازم خانگی گارانتی قانونی گارانتی

ثابت: لوازم خانگی گارانتی قانونی گارانتی محصولات بازار انواع وبگردی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری چطور بانوان می‌توانند در پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت بانوان کنسرت بگذارند ولی

هنگامه اخوان در مورد عدم حضورش در سی و سومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر می‌گوید از او جهت حضور در جشنواره سی و سوم دعوت شده است بود ولی با این شرط که بانوان

چطور بانوان می‌توانند در پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت بانوان کنسرت بگذارند ولی

هنگامه اخوان: چطور بانوان می توانند در پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت بانوان کنسرت بگذارند ولی در خارج از پایتخت کشور عزیزمان ایران نمی شود؟!

عبارات مهم : ایران

هنگامه اخوان در مورد عدم حضورش در سی و سومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر می گوید از او جهت حضور در جشنواره سی و سوم دعوت شده است بود ولی با این شرط که بانوان باید در سالن نیاوران روی صحنه بروند و نه در تالار وحدت! و اخوان چنین شرطی را نپذیرفته.

به گزارش خبرآنلاین، در سی و سومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر که هم اکنون در جریان است و شنبه ۳۰ دی اختتامیه اش در تالار وحدت برگزار خواهد شد بانوان حضوری بسیار کمرنگ دارند. از جمله خوانندگان پیشکسوتِ زن که در دوره های قبل در جشنواره حضور داشته می توان به هنگامه اخوان اشاره کرد.

با توجه به این که در دوره فعلی و دو دوره قبل حمیدرضا نوربخش، دبیر جشنواره با از بین بردن فراخوان، خود اقدام به دعوت از خوانندگان و گروه ها می کند نخستین سوالم از اخوان این بود که به جشنواره دعوت نشده یا خودش نخواسته حضور داشته باشد. او پاسخ داد: «حمیدرضا نوربخش از من جهت حضور در جشنواره سی و سوم دعوت کرد ولی به او اعلام شده است بود که بانوان باید در سالن نیاوران روی صحنه بروند و نه در تالار وحدت!

من خود از اعضای شورای نظارت بر کیفیت سالن های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستم. ما در رده بندی مان نیاوران را به گروه های درجه سه و جوانان تازه کار تخصیص داده شده است می دهیم، در این رده بندی تالار رودکی درجه دو و تالار وحدت درجه یک هست. در نتیجه با تمام احترامی که جهت نوربخش قائلم و با وجود علاقه ای که به او دارم پشنهادش را نپذیرفتم. هر چند می دانستم او به هیچ وجه در این میان مقصر نیست.»

این خواننده موسیقی سنتی با گذر از بحث جشنواره ضمن اشاره به دیگر پرسشها حوزه موسیقی بانوان گفت: «یکی از بااهمیت ترین پرسش های من این است که چطور بانوان می توانند در پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت بانوان کنسرت بگذارند ولی در خارج از پایتخت کشور عزیزمان ایران نمی شود؟! سال گذشته همین مسئله را به شکل مکتوب به مدیر جمهور اطلاع دادم و از او خواستم از مدیرانش بخواهد کاری جهت این اوضاع متناقض بکنند.

بعد از مدتی طولانی از دفتر ایشان با من تماس گرفتند و گفتند نامه تان خوانده شده است و مشکلی وجود ندارد! شما می توانید کارتان را بکنید و این را به بقیه هم بگویید! گفتم من چه کاره ام که بخواهم اعلام کنم؟! آقای مدیر جمهور نمی دانند هر شهری جهت خودش ۱۰ مدیر جمهور دارد؟! آیا خودشان به شکل مکتوب اعلام نمی کنند؟!»

این عضو هیئت مدیره منزل موسیقی ادامه داد: «در اجراهای خود پایتخت کشور عزیزمان ایران هم مسئله کم نداریم. یکی از این پرسشها بحث تبلیغات هست. چطور است که تبلیغ تئاترها و فیلم های سینمایی را با حضور صورت ها و اتفاقا زن ها از اوج تا پایین پایتخت کشور عزیزمان ایران می بینیم؟! ولی نوبت به کنسرت بانوان که می رسد فقط می توانیم پوسترهایمان را در چند آموزشگاه موسیقی راه اندازی کنیم و اجازه تبلیغ محیطی نداریم!»

او افزود: «مسئله دیگر ساعت برگزاری کنسرت بانوان هست. چه کسی ساعت دو و سه بعدازظهر آواز می خواند؟! اصلا چه کسی جهت دیدن کنسرتی که صلات ظهر برگزار می شود به سالن می آید؟! منِ نوعی در آن ساعت از کجا تماشاگر بیاورم؟! و هنگامی که تماشاگر نباشد از کجا اجرا بهای تالاری مثل وحدت را که جهت اجرا در آن ساعت ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است بپردازم؟!»

اخوان در مورد عدم اجازه فیلمبرداری و حتی عکسبرداری از کنسرت های بانوان گفت: «نزدیک به هشت یا ۹ سال است که ما نه تنها حق فیلمبرداری از اجراهایمان را نداریم که اجازه عکاسی هم نداریم! چیزی که می گویم جدا از اجازه نداشتن تماشاگران جهت ورود با گوشی تلفن همراه یا دوربین به سالن هست. خود بازیگران و صورت های معروف نه روی صحنه و نه پشت صحنه اجازه گرفتن یک تصویر را با هم ندارند و دو نفر از زن های حراست که البته تقصیری هم متوجه آن نیست، پشت صحنه کنار ما می نشینند!»

او در آخر گفت: «من یکی که واقعا خسته شده است ام! مگر ما خلافکاریم که با این برخوردها مواجه می شویم؟! واقعا ما چه گناهی کرده ایم؟!»

چطور بانوان می‌توانند در پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت بانوان کنسرت بگذارند ولی

واژه های کلیدی: ایران | کنسرت | موسیقی | جشنواره | تالار وحدت | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz