ثابت لوازم خانگی گارانتی قانونی گارانتی

ثابت: لوازم خانگی گارانتی قانونی گارانتی محصولات بازار انواع وبگردی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آمریکا منزوی‌ترین کشور در شرکت ملل بود / رئیس‌جمهور

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه مجمع عمومی شرکت ملل امسال بسیار با سال‌های گذشته متفاوت بود گفت: امریکا در شرکت ملل منزوی ترین کشور بود.

آمریکا منزوی‌ترین کشور در شرکت ملل بود / رئیس‌جمهور

رئیس جمهور: آمریکا منزوی ترین کشور در شرکت ملل بود

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مجمع عمومی شرکت ملل امسال بسیار با سال های گذشته متفاوت بود گفت: امریکا در شرکت ملل منزوی ترین کشور بود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در بدو ورود به پایتخت کشور عزیزمان ایران در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مجمع عمومی شرکت ملل وقت خوبی است که صدای مردم کشور عزیزمان ایران به جهانیان برسد اظهار کرد: جلسه شرکت همکاری های اسلامی جهت پیگیری به مسلمانان میانمار جلسه بسیار خوبی بود و سایر جلسات هم با مدیران رسانه ها، مقامات سیاسی و اندیشکده ها رهبران مسلمان ایرانیان مقیم آمریکا و ملاقاتهای فراوان با مقامات سایر کشورهای در جای خود محفوظ است.

آمریکا منزوی‌ترین کشور در شرکت ملل بود / رئیس‌جمهور

وی افزود: ولی تفاوت امسال این بود که دو نفر به یک گونه صحبت می کردند ولی بیش از 190 کشور درست نقطه برابر آنها حرف می زند. این کمتر در تاریخ شرکت ملل اتفاق می افتد که مدیر جمهور آمریکا در رابطه با چندینه موضوع، موضع گیری کرده و نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی مشابه همان حرفها را بزند ولی هیچ کس این حرفها را تایید نکند.

روحانی همچنین با بیان اینکه نه رسانه ها و نه مقامات کشورهای دیگر این مواضع ترامپ را تایید نکردند خاطر نشان کرد: بعد صحبت ترامپ مقامات کشورهای اروپایی به صراحت به من گفتند با مواضع ترامپ مخالفیم و آنها را قبول نداریم.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه مجمع عمومی شرکت ملل امسال بسیار با سال‌های گذشته متفاوت بود گفت: امریکا در شرکت ملل منزوی ترین کشور بود.

رئیس جمهور ادامه داد: ترامپ اشتباهات بزرگی کرد و اتهامات بی پایه و اساسی به کشور ما زد که نه در ارزش شرکت ملل بود و نه در ارزش مدیر جمهور یک کشور.

رسانه های آمریکایی گفتند ترامپ حرف ناصحیحی در مکانی اشتباه و جهت مخاطبینی اشتباه زد.

وی علیه برجام حرف زد در حالیکه همه شرکت ملل به نفع برجام موضع گیری کرد او گفت توافق برجام توافق خوبی نیست ولی همه کشورها گفتند توافق خوب هست. روشن تر از این نمی شد انزوای آمریکا را دید. آمریکا منزوی ترین کشور بود و در مجمع عمومی شرکت ملل فقط دو نفر علیه جریان مهم کشورهای دنیا حرف زدند.

آمریکا منزوی‌ترین کشور در شرکت ملل بود / رئیس‌جمهور

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه بعضی هم سروصداهایی داشتند که برجام خیلی بد نیست ولی نباید به این صورت بماند و باید نقص آن جبران شود، خاطر نشان کرد: من درهمه ملاقاتها و مصاحبه ها به صراحت گفتم برجام غیرقابل مذاکره است و مقامات اروپایی هم بر غیرقابل مذاکره بودن برجام تاکید می کردند. آمریکا می خواست القا کند که کشور عزیزمان ایران به روح برجام پایبند نیست ولی هیچکس این موضع را قبول نکرد و آژانس انرژی اتمی نیز اعلام کرد که کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود پایبند هست. البته کسی که از برجام اطلاع داشته باشد این حرف ها را نمی زند ولی کسی که اطلاع ندارد این اشتباهات در حرفهایش ظاهر می شود. خبرنگاری به من گفت آیا ترامپ که اینگونه علیه برجام موضع می گیرد آن را یکبار خوانده که من گفتم شما او را زیاد می بینید، از او بپرسید.

وی با اشاره به اتهاماتی که به کشور عزیزمان ایران راجع به حمایت از تروریسم زده می شود، تصریح کرد: این حرفهای ترامپ شبیه حرفهای قدیمی اسرائیلی ها بود. این اتهامات در حالی بیان می شود که اوضاع منطقه خیلی روشن هست. کدام کشور مهم است که باور نداشته باشد کشور عزیزمان ایران نقش اساسی در منطقه دارد. بدون کمک و نقش کشور عزیزمان ایران این موفقیت ها در عراق، سوریه و لبنان به دست می آمد؟ در ملاقاتها همه بر نقش مثبت کشور عزیزمان ایران تاکید داشته و صریحا از ما راه حل می خواستند. امروز هیچکس نمی گوید شما آیا از قواعد بین المللی تخلف کردید. می گویند ما چگونه عمل کنیم که به آمریکا فشار بیاید و به تعهدات خود پایبند بماند. همه به ما می گویند چگونه می توانند در پرسشها منطقه کمک کنند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه مجمع عمومی شرکت ملل امسال بسیار با سال‌های گذشته متفاوت بود گفت: امریکا در شرکت ملل منزوی ترین کشور بود.

روحانی ادامه داد: من در صحبت خود گفتم چه کسانی باید به ملت خود و ملت های منطقه پاسخ بدهند. من گفتم ما در برجام قاطع خواهیم بود و در صورت نقض برجام همه گزینه ها پیش روی ماست و مشکلی نداریم و اگر برجام هم نباشد پیشرفت اقتصادی خود را دنبال می کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسه 1+5 راجع به برجام گفت: 5 کشور به صراحت اعلام کردند کشور عزیزمان ایران در برجام به تعهدات خود عمل کرده و همه هم باید به برجام پایبند بوده و برجام قابل مذاکره نیست. آمریکا ولی دو پهلو حرف زده و گفته باید در این زمینه فکر کنیم. شما ببینید رسانه های آمریکا چگونه از حرف های ترامپ انتقاد کرده اند.

آمریکا منزوی‌ترین کشور در شرکت ملل بود / رئیس‌جمهور

روحانی خطاب به ملت کشور عزیزمان ایران گفت: همان راهی که شما گزینش کرده اید و به ما ماموریت دادید را ادامه می دهیم و این راهی است که مورد اتفاق همه دنیا غیر از یکی دو کشور است.

وی افزود: اکنون فضا جهت روابط بهتر اقتصادی، علمی، دانشگاهی، گردشگری و فرهنگی ما با کشورهای دیگر آماده تر از گذشته است و ما امیدواریم از این فضا بتوانیم جهت رشد کشور خود استفاده کنیم. در این بین وحدت و اتحاد ما مهم هست؛ مخصوصا که در آستانه ماه محرم هستیم. ماهی که به ما فداکاری، شهامت، ایثار و ایستادگی یاد داده هست. امیدواریم ما پیرو راه حسین(ع) بوده و فرهنگ ما عاشورایی باشد.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | رسانه ها | ایرانیان | حسن روحانی | رئیس جمهور | رئیس جمهور | کشورهای دیگر | رسانه های آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz