ثابت لوازم خانگی گارانتی قانونی گارانتی

ثابت: لوازم خانگی گارانتی قانونی گارانتی محصولات بازار انواع وبگردی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پرتقاضاترین متراژ در بازار اجاره مسکن

واحدهای مسکونی با مساحت ۷۵ مترمربع پرتقاضاترین آپارتمان‌ها در بازار اجاره شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران طی یک فصل گذشته بوده است. 

پرتقاضاترین متراژ در بازار اجاره مسکن

پرتقاضاترین متراژ در بازار اجاره مسکن

عبارات مهم : اجاره

واحدهای مسکونی با مساحت ۷۵ مترمربع پرتقاضاترین آپارتمان ها در بازار اجاره شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران طی یک فصل گذشته بوده هست.

به گزارش دنیای اقتصاد، آمارهای رسمی تازه انتشار یافته درخصوص اوضاع بازار اجاره مسکن نشان می دهد زیاد حجم (تعداد) قراردادهای اجاره مسکن در سه ماه نهایی سال گذشته مربوط به واحدهای مسکونی با میانگین عمر بنای ۱۴ سال بوده است؛این عنوان نشان می دهد آپارتمان های «میان سال» و «میان متراژ» بیشترین سطح از متقاضیان بازار اجاره را به خود تخصیص داده شده است می دهند یا به عبارت دیگر این واحدها پرتقاضاترین واحدهای مسکونی در بازار اجاره هستند.

براساس گزارش مرکز آمار ایران،متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی جهت اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده است از طریق بنگاه های مسکن در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران زمستان سال گذشته اندکی بیش از ۲۸ هزار تومان بوده که نسبت به فصل قبل-پاییز ۹۶- معادل ۹ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶/ ۲۶ درصد زیاد کردن داشته هست؛ همچنین تعداد معاملات اجاره مسکن زمستان سال گذشته در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نسبت به فصل قبل ۷/ ۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲/ ۱۷ درصد کم کردن داشته هست. کارشناسان بازار اجاره کم کردن تعداد قراردادهای اجاره را یکی از نشانه های ورود تعداد بیشتری از متقاضیان به بازار خرید مسکن می دانند؛ به اعتقاد آنها عمده افرادی که در این بازه زمانی از بازار اجاره خارج شده است اند منزل اولی های مجهز به وام مسکن یکم هستند که با توجه به وقت سررسید دریافت تسهیلات خرید مسکن از سوی آنها، اقدام به خرید آپارتمان کرده اند.

پرتقاضاترین متراژ در بازار اجاره مسکن

حداقل مبلغ اجاره بهای ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی در زمستان سال گذشته در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران معادل ۲ هزار و ۵۰۰ تومان در ازای هر مترمربع مربوط به منطقه ۲۰ و حداکثر آن حدود ۱۴۳ هزار و ۵۰۰ تومان مربوط به منطقه یک بوده است.بیشترین سهم از معاملات انجام شده است در بازار معاملات اجاره مسکن مربوط به منطقه ۵ معادل ۱۵ درصد گزارش شده است است.

واژه های کلیدی: اجاره | ایران | بازار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz